Nie zwlekaj!

Śpiesz się z decyzją o zakupie paneli fotowoltaicznych. Wnioski do programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych –
„Mój Prąd” można składać do 18 grudnia 2020 r. Uzyskaj wycenę projektu, a także powierz nam profesjonalny montaż paneli. Zacznij oszczędzać już dziś!

Dofinansowanie

Chcąc zapewnić w pełni kompleksową obsługę, oferujemy pomoc w uzyskaniu dotacji w programach dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych.

Program „Czyste powietrze”

Program „Czyste Powietrze” jest kolejnym, w ramach którego możesz uzyskać dofinansowanie, do swojej instalacji fotowoltaicznej. Program ma na celu zmniejszyć ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez gospodarstwa domowe oraz poprawić efektywność energetyczną polskich domów.
 
Budżet programu to ponad 100 miliardów złotych i potrwa on do 2029 roku, jednak umowy muszą zostać podpisane maksymalnie do 2027 roku. Przeznaczony jest dla właścicieli i współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. W tym przypadku kwota dofinansowania może sięgać do 30 lub nawet 37 tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania zależy od poziomu, na który się kwalifikujemy i rodzaju przedsięwzięcia. Przy czym na samą mikroinstalację fotowoltaiczną można przeznaczyć maksymalnie do 5 tysięcy złotych.
 
Korzystanie z dofinansowania można łączyć z formami wsparcia oferowanymi przez gminne programy oraz z ulgą termomodernizacyjną. Możliwe jest złożenie jednego wniosku w ramach obu programów „Mój prąd” i „Czyste powietrze”.