Rekuperacja

Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja, działa przy pomocy centrali, której specjalne mechanizmy nawiewają świeże powietrze i wydmuchują zużyte na zewnątrz. Wyposażone są dodatkowo w wymienniki ciepła, które pozwalają na zmniejszenie strat powodowanych przez wentylację. 

Nie trać ciepła. Zacznij oszczędzać.

Korzyści dla portfela i samopoczucia

Instalacja rekuperacji pozwala na zmniejszenie strat cieplnych związanych z działaniem wentylacji. Odbywa się to w rekuperatorze, znajdującym się pomiędzy powietrzem zużytym a świeżym. Dzięki temu, tracimy jedynie kilkanaście procent ciepła, podczas gdy reszta jest odzyskiwana. 

Rekuperator może być również wyposażony w jonizator, chroniący mieszkańców przez wnikaniem zanieczyszczeń do ich organizmów. Jest to rozwiązanie idealne dla osób z alergiami. Rozwiązanie to, generalnie poprawia samopoczucie osób przebywających w takich pomieszczeniach. 

Nasze usługi

Oferujemy instalacje rekuperacji pełnej oraz hybrydowej w budynkach nowopowstających a także modernizowanych.

Instalacja

Oferujemy instalacje rekuperacji pełnej oraz hybrydowej. Zajmujemy się montażem kanałów wentylacyjnych oraz podłączenia rekuperatora.

Serwis

W przypadku problemów z istniejącą instalacją rekuperacji oferujemy przeglądy i sprawdzanie działania oraz rozwiązywanie problemów.

Wycena

Od pierwszego kontaktu oferujemy pomoc i doradztwo. Po podaniu podstawowych danych, na temat instalacji, odpowiemy darmową wyceną.

stwórz swój nowoczesny dom z rekuperacją wietrzną

Dla kogo rekuperacja?

Rekuperacja jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób które lubią świeże powietrze, a także dla tych którzy lubią dbać o środowisko, oraz głównie dla tych którzy dbają o swoja kieszeń. W nowo budowanych, dobrze ocieplonych domach, rekuperacja jest wręcz wymagana. Tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie jest wystarczająca, co powoduje powstawanie wilgoci oraz grzybów. Wentylacja grawitacyjna powoduje także, że powietrze za którego ogrzewanie właśnie zapłaciliśmy, wydobywa się na zewnątrz. Do środka budynku napływa zimne powietrze, które od nowa trzeba ogrzać i które dodatkowo często zanieczyszczone jest smogiem.

Instalacja rekuperacji rozwiązuje te problemy. Dodatkowo tworzy w pomieszczeniach korzystny mikroklimat poprawiający samopoczucie mieszkańców. Urządzenia dostępne w tej chwili na rynku, pozwalają na odzyskiwanie ciepła, co powoduje że inwestycja zwraca się z czasem, a po zwrocie po prostu na siebie zarabia. Dzięki wymuszonemu ciągowi, pomieszczenia mają stały napływ świeżego powietrza. Sterownik powoduje że wszystko odbywa się automatycznie. Rozwiązanie polecane posiadaczom dobrze ocieplonych budynków a także dla osób cierpiących na alergie.

sprawdź zalety rekuperacji i podejmij decyzję

Co możesz zyskać z rekuperacją?

Oszczędność

Odzysk ciepła powoduje że instalacja rekuperacji w przestrzeni czasu po prostu się opłata.

Brak wilgoci i grzyba

Z rekuperacją nie musimy martwić się problemami występującymi przy wentylacji grawitacyjnej.

Korzyści zdrowotne

Filtry i jonizatory powodują że samopoczucie mieszkańców poprawia się.

Odporność na smog

Z wentylacją mechaniczną rosnący z każdym rokiem problem smogu nie dotyczy mieszkańców.

Stwórz nowoczesną wentylacje w swoim domu

Rodzaje rekuperacji

Poniżej dwa główne rodzaje wentylacji mechanicznej. Zadzwoń do nas, a znajdziemy najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla twojego domu lub mieszkania!

rekuperacja1

Pełna rekuperacja

Wentylacja w pełni mechaniczna, wymiana powietrza odbywa się bez otwierania okien czy drzwi. Powietrze przechodzi przez wymienniki cieplne gdzie jest odzyskiwane nawet w 90%. Efektywne i oszczędne.

Wentylacja hybrydowa

Działa w sposób naprzemienny w sposób mechaniczny i naturalny, przy pomocy nawietrzników instalowanych w oknach. Oba systemy wzajemnie się uzupełniają. Kiedy wentylacja grawitacyjna nie wystarcza, uruchamia się system grawitacji mechanicznej. Jest cicha, tania i skuteczna, jednak nie aż tak ekonomiczna jak pełna.

Gwarancja

Oferujemy 5 lat gwarancji na nasze instalacje. Gwarancja urządzenia zależy od producenta oraz konkretnego modelu.